Menulio Mazgu Tranzitai

tiltas tarp praeities ir ateities

tiltas tarp praeities ir ateities
Astrologijoje Mėnulio mazgai yra vieni svarbiausių rodiklių, atskleidžiančių sielos evoliuciją ir likimo kryptį. Jie nėra fiziniai dangaus kūnai kaip planetos, o matematiniai taškai, kur Saulės ir Mėnulio orbitos susikerta. Tačiau jų poveikis yra ne mažiau reikšmingas nei planetų tranzitai – jie veikia subtiliai, bet giliai, nukreipdami tiek individą, tiek visą žmoniją link tam tikrų gyvenimo pamokų. 

Skirtingai nei planetos, kurios juda Zodiako ratu į priekį, Mėnulio mazgai juda atbulai – retrogradine kryptimi. Tai reiškia, kad kiekvienas jų tranzitas nėra tiesiog perėjimas prie naujos energijos, o tarsi žvilgsnis į ateitį per praeities patirtis. Kiekvieną kartą, kai Mėnulio mazgai keičia ženklus, jie atveria naują puslapį kolektyvinėje ir asmeninėje istorijoje, nurodydami, ko turime išmokti ir ką palikti už nugaros. Pietinis mazgas yra mūsų praeitis, komforto zona, įgūdžiai, kuriuos jau atsinešame į šį gyvenimą, bet kurie nebėra augimo kryptis. Tai savybės, kurių per daug eksploatuoti negalime, nes jos trukdo mums tobulėti. Šiaurinis mazgas, priešingai, yra nežinoma, bet būtina kryptis, kurioje slypi mūsų augimas. Jis gali atrodyti sudėtingas, nes veda į nepatirtus dalykus, tačiau būtent per šią energiją žmogus gali pasiekti tikrąją sielos evoliuciją.

Kad būtų aiškiau, galima įsivaizduoti šiuos mazgus kaip tiltą, jungiantį praeitį su ateitimi. Žmogus stovi ant šio tilto – vienoje pusėje tai, kas jam pažįstama ir patogu, kitoje – tai, ką reikia įvaldyti, kad būtų galima augti. Kiekvienas Mėnulio mazgų tranzitas yra tarsi stiprus vėjo gūsis, priverčiantis žengti pirmyn. Kartais šis perėjimas būna natūralus ir sklandus, o kartais – pilnas iššūkių ir pasipriešinimo.



Kodėl Mėnulio mazgų tranzitai tokie svarbūs?

Šie tranzitai vyksta kas pusantrų metų, todėl kiekvienas laikotarpis pasižymi unikalia energija, kurią reikia perdirbti. Jie ne tik keičia bendrą kolektyvinę kryptį, bet ir paveikia individualų horoskopą, ypač jei žmogaus Saulė, Mėnulis, Ascendentas ar kitos svarbios planetos yra tuose ženkluose, per kuriuos keliauja mazgai.
Pavyzdžiui, kai 2023–2025 metais Mėnulio mazgai buvo Avino ir Svarstyklių ašyje, tai skatino žmones ugdyti savarankiškumą, drąsą ir iniciatyvą, tuo pačiu atsisakant priklausomybės nuo kitų žmonių pritarimo. Avinas simbolizuoja veiksmą, oSvarstyklės – harmoniją ir santykius. Tai buvo metas, kai žmonės turėjo išmokti būti lyderiais savo gyvenime, net jei tai reiškė atsiribojimą nuo įprastų partnerystės modelių. Kai 2025 metais Mėnulio mazgai pereina į Žuvų ir Mergelės ašį, prasideda naujas kolektyvinės sąmonės etapas. Šiaurinis mazgas Žuvyse skatins išmokti paleisti kontrolę, labiau pasitikėti intuicija ir atsiduoti dvasiniam augimui. Pietinis mazgas Mergelėje reikalaus atsisakyti perdėto analitinio mąstymo, perfekcionizmo, kritiškumo ir logikos sureikšminimo, nes šios savybės gali trukdyti eiti pirmyn. Tai metas, kai žmonės mokysis pasikliauti ne tik protu, bet ir savo vidiniu vedimu.

Kaip pasiruošti Mėnulio mazgų tranzitui?




Kiekvienas žmogus šiuos tranzitus išgyvena skirtingai, tačiau pagrindinis principas yra suprasti, kokią pamoką jie atneša į gyvenimą. Tam reikia stebėti, per kokius ženklus ir namus jie keliauja, kokius aspektus sudaro su gimimo planetomis ir kaip tai atsispindi realybėje.Šiaurinis mazgas rodo kryptį, kur reikia augti, todėl svarbu atsiverti naujoms galimybėms ir priimti pokyčius, net jei jie atrodo nepatogūs ar nepažįstami. Pietinis mazgas parodo, ką reikia paleisti, todėl per šį tranzitą gali kilti situacijos, kurios verčia atsisakyti senų įpročių ar įsitikinimų, trukdančių eiti pirmyn.
Mėnulio mazgų tranzitai yra tarsi kelio ženklai, rodantys, kuria kryptimi judėti, kad gyvenimas taptų prasmingesnis. Jie primena, kad pokyčiai nėra bausmė, o natūrali evoliucijos dalis. Tie, kurie priima šią energiją sąmoningai, gali patirti gilų augimą ir transformaciją, o tie, kurie priešinasi, dažnai jaučia stiprų pasipriešinimą iš pačios realybės.Kiekvienas Mėnulio mazgų perėjimas atveria duris į naują suvokimą, todėl svarbu nebijoti jų atverti ir priimti gyvenimo kelionę su visais jos iššūkiais ir galimybėmis.
Kai Mėnulio mazgai keičia ženklus, jų įtaka apima ne tik individualų žmogų, bet ir visą pasaulį. Šie tranzitai veikia kolektyvinę sąmonę, globalias tendencijas, socialinius ir politinius įvykius, nes jie atveria naujas temas ir iškelia visuomenės vystymosi kryptis. Kiekvieną kartą, kai mazgų ašis keičiasi, pasaulis pereina iš vieno gyvenimo suvokimo modelio į kitą, priversdamas tiek žmones, tiek valstybes prisitaikyti prie naujos realybės.
Kai 2023–2025 metais Šiaurinis mazgas buvo Avine, o Pietinis – Svarstyklėse, pasaulyje stiprėjo individualizmo, lyderystės ir asmeninės atsakomybės temos. Tai buvo laikotarpis, kai žmonės vis labiau siekė nepriklausomybės, skatinami veikti vieni, be didelio aplinkinių palaikymo. Lyderystė tapo pagrindine savybe, kurią reikėjo ugdyti, todėl globaliu mastu pasaulis matė daugybę socialinių judėjimų, kylančių iš žmonių noro išsakyti savo tiesą, reikalauti permainų ir atsisakyti ilgai galiojusių kompromisų. Diplomatija, kurią simbolizavo Pietinis mazgas Svarstyklėse, nebeveikė taip efektyviai kaip anksčiau – vietoje jos vis dažniau į pirmą planą
iškildavo tiesioginė konfrontacija, o geopolitinėse situacijose tapo sunkiau išlaikyti pusiausvyrą. Šis laikotarpis skatino stiprius pokyčius valdžioje, daugelis politinių lyderių turėjo priimti radikalius sprendimus, o daugybė žmonių ėmė reikšti nepasitenkinimą sistemomis, kurios ribojo jų asmeninę autonomiją.
Kai 2025 metais Mėnulio mazgai perejo į Žuvų ir Mergelės ašį, pasaulis pradeda pereiti į visiškai kitokią temą. Šiaurinis mazgas Žuvyse atneš stiprų dvasinį, kūrybinį ir kolektyvinės sąmonės poslinkį, o Pietinis mazgas Mergelėje išryškins problemas, susijusias su per dideliu racionalumu, technokratiniu požiūriu ir struktūromis, kurios varžo intuityvų suvokimą. Tai bus laikotarpis, kai žmonija susidurs su būtinybe mažiau pasikliauti analitika ir griežtomis taisyklėmis, o daugiau atverti savo sąmonę aukštesnėms dimensijoms. Pasaulinėse tendencijose tai gali reikšti, kad mokslas ir dvasingumas ims eiti koja kojon – vis daugiau žmonių pradės domėtis ne tik materialiuoju pasauliu, bet ir giluminėmis sąmonės teorijomis, kvantine fizika, alternatyviomis gydymo praktikomis. Tradicinė medicina gali susidurti su iššūkiais, nes vis dažniau bus keliamas klausimas, ar vien tik logiškai pagrįstas požiūris į sveikatą yra pakankamas. Holistiniai gydymo metodai, meditacija, energetinė terapija gali iškilti į priekį, nes žmonės ims ieškoti dvasinės ir emocinės pusiausvyros vietoje vien techninio problemų sprendimo.
Politikoje ir socialiniuose procesuose gali kilti daugiau chaoso ir neaiškumo, nes Žuvų įtaka sukelia painiavą, informacijos iškraipymą ir stiprią emocinę įtaką kolektyvinei sąmonei. Tai gali būti metas, kai žmonės vis labiau abejos tradicinėmis informacijos sistemomis, o pasaulis bus linkęs tikėti nebe faktais, o pojūčiais ir intuicija. Tai gali būti pavojinga tendencija, nes didės apgaulių, dezinformacijos ir manipuliacijos tikimybė. Žuvys taip pat siejamos su iliuzijomis, todėl per šį laikotarpį gali sustiprėti noras pabėgti nuo realybės, pasineriant į virtualią erdvę, priklausomybes, konspiracijos teorijas ar net masines iliuzijas.
Ekonomikoje gali atsirasti daugiau neapibrėžtumo, nes žmonės ims mažiau pasikliauti racionaliais sprendimais ir labiau vadovausis emocijomis bei nuojauta. Mergelės įtaka kaip racionalios, darbo etika grindžiamos sistemos bus silpnesnė, todėl darbo rinkoje gali kilti neaiškumų, žmonės vis dažniau norės atsisakyti tradicinių darbo modelių ir ieškos lankstesnių, kūrybinių arba intuityvių pajamų šaltinių. Daugės žmonių, dirbančių nuotoliniu būdu, kuriant savo verslus, siekiant daugiau laisvės ir mažiau priklausomybės nuo struktūrinių sistemų.
Mėnulio mazgų tranzitas Žuvyse taip pat gali sukelti didesnį dėmesį klimato kaitai, aplinkosaugai ir natūralių resursų apsaugai, nes Žuvys yra susijusios su gamtos ciklais, vandenimis ir ekologiniu sąmoningumu. Galima tikėtis didesnių stichinių nelaimių, ypač susijusių su vandeniu, potvyniais, jūrų ir vandenynų užterštumu. Didės susirūpinimas vandens ištekliais ir jų kokybe, nes tai taps vienu iš pagrindinių globalių klausimų.
Visuomenės mastu tai bus laikas, kai žmonės ims labiau pasikliauti savo intuicija, sapnais, dvasiniais mokymais, menais ir kūrybine saviraiška. Kūrybiškumas taps pagrindine jėga, vedančia į ateitį, todėl menas, muzika, kinas, literatūra įgaus dar stipresnę įtaką žmonių sąmonei. Žmonės vis labiau trokš ne tik materialios gerovės, bet ir vidinės ramybės, todėl gali didėti susidomėjimas dvasinėmis praktikomis, meditacija, sąmonės plėtra ir psichologija.
Žuvų ir Mergelės ašies tranzitas taip pat gali reikšti, kad žmonija susidurs su būtinybe išmokti subalansuoti dvasinį ir materialųjį pasaulį. Viena vertus, noras pasinerti į dvasingumą bus labai stiprus, kita vertus, gali kilti pavojus, kad žmonės per daug atsiduos iliuzijoms, nerealistiškiems lūkesčiams ar iškreiptai tikrovei. Tai bus laikas, kai žmonės turės mokytis atskirti, kas yra tikra, o kas – iliuzija, ir rasti būdą, kaip dvasinės vertybės gali būti pritaikytos praktiškame gyvenime.
Pasaulis per šį tranzitą patirs didelį transformacijos procesą, kuris gali būti tiek chaotiškas, tiek atnešantis naujų suvokimų apie žmogaus galimybes. Tie, kurie pasinaudos šio laikotarpio energija sąmoningai, gali patirti stiprų dvasinį ir emocinį augimą. Tiems, kurie liks įstrigę senose sistemose arba pasiduos iliuzijoms, šis laikotarpis gali būti painus ir destabilizuojantis. Pagrindinis klausimas, kurį žmonija turės sau užduoti per šį laikotarpį – kaip subalansuoti protą ir dvasią, kaip pasikliauti intuicija, bet nepasimesti iliuzijose, kaip išlikti jautriems kolektyviniams pokyčiams, bet kartu neprarasti racionalaus mąstymo.
Mėnulio mazgų ciklas trunka apie 18,6 metų, todėl norint suprasti dabartinį Šiaurinio mazgo tranzitą Žuvyse ir Pietinio Mergelėje 2025–2026 metais, verta pažvelgti į ankstesnius kartus, kai mazgai buvo šioje pačioje ašyje ir kaip jie paveikė pasaulines tendencijas.

2006–2008 metai: Šiaurinis mazgas Žuvyse, Pietinis mazgas Mergelėje

Tai buvo laikotarpis, kai pasaulis susidūrė su ekonominiais, ekologiniais ir dvasiniais pokyčiais. 2007 metais prasidėjo pasaulinė finansų krizė, kurią sukėlė bankų ir kreditų sistemos žlugimas. Pietinis mazgas Mergelėje simbolizavo per didelį priklausomumą nuo technokratinių, racionalių modelių, kurie, kaip paaiškėjo, nebuvo tvarūs. Finansiniai manipuliavimai ir pernelyg didelis pasitikėjimas skaičiais bei modeliais sukėlė didžiulius nuostolius, kurie buvo vienas iš stipriausių šios ašies išbandymų. Šiaurinis mazgas Žuvyse tuo metu skatino žmones ieškoti alternatyvių kelių, kurie nėra grindžiami vien racionalumu ir materializmu. Iškilo dvasinės ir psichologinės temos – žmonės ieškojo gilesnės prasmės, daugelis pradėjo gilintis į alternatyvias gyvenimo filosofijas. Šiuo laikotarpiu taip pat augo susidomėjimas joga, meditacija, energetiniu gydymu ir kitomis dvasinėmis praktikomis, kurios
padėjo susidoroti su ekonominės krizės sukeltu stresu.
Pasauliniu mastu klimato kaitos klausimai įgavo pagreitį – 2006 metais buvo išleistas Al Gore dokumentinis filmas „Nepatogi tiesa“, kuris privertė daugelį žmonių atkreipti dėmesį į aplinkosaugos problemas. Vandens išteklių apsauga tapo svarbia tema, nes klimato krizė jau buvo pradėjusi ryškiai reikštis.
Kultūriniame kontekste tai buvo metas, kai menas ir kūrybiškumas buvo naudojami kaip išraiškos priemonė susidūrus su pasaulinėmis krizėmis. Muzikoje ir kine stiprėjo introspektyvūs, gilūs, psichologiniai elementai.

1988–1990 metai: Šiaurinis mazgas Žuvyse, Pietinis mazgas Mergelėje

Tai buvo laikotarpis, kai pasaulis perėjo didžiulį politinį ir socialinį lūžį. 1989 metais griuvo Berlyno siena, prasidėjo Rytų Europos demokratizacijos procesai, kurie vėliau lėmė Sovietų Sąjungos žlugimą. Tai buvo didžiulio neapibrėžtumo laikotarpis, kuris atitiko Žuvų simboliką – senos struktūros ir sienos griuvo, pasaulis išėjo iš griežtų racionalių modelių ir žengė į nežinomybę. Daugelis žmonių jautėsi pasimetę, nes politinės sistemos, kurios buvo stabilios dešimtmečius, staiga pradėjo byrėti. Tai buvo kolektyvinės sąmonės perėjimo į naują realybę momentas. Šiaurinis mazgas Žuvyse skatino tikėjimą, dvasingumą, tačiau taip pat sukėlė ir chaotiškus pokyčius.
Ekonomiškai tai buvo metas, kai Rytų Europa pradėjo pereiti prie rinkos ekonomikos, tačiau procesai buvo chaotiški, nes senieji planinės ekonomikos modeliai nebeveikė, o naujieji dar nebuvo pilnai suformuoti. Kultūroje ir mene vyravo gilios, dvasinės ir socialinės temos. Šiame laikotarpyje pradėjo stiprėti susidomėjimas psichodeline muzika, alternatyvia filosofija ir dvasingumo paieškomis.

1970–1972 metai: Šiaurinis mazgas Žuvyse, Pietinis mazgas Mergelėje

Šis laikotarpis buvo vienas stipriausių transformacinių momentų XX amžiuje. Tai buvo metas, kai vyko gilūs socialiniai pokyčiai, pasaulinė sąmonė keitėsi nuo racionalaus požiūrio į gyvenimą prie dvasinių, mistinių, psichodelinių paieškų. Tai buvo hipių judėjimo kulminacija, žmonės visame pasaulyje eksperimentavo su sąmonės plėtra, meditacija, naujais gyvenimo būdais. Atsirado stipri banga, kuri skatino nebepriklausyti nuo griežtų visuomenės normų, o gyventi pagal intuiciją, kūrybiškumą ir dvasinius principus.
1971 metais JAV oficialiai nutraukė Bretton Woodso sistemą, kuri ilgą laiką palaikė fiksuotą dolerio kursą, taip atveriant kelią dabartinei finansinei sistemai. Tai buvo pabaiga senojo ekonominio modelio ir perėjimas į naują, mažiau prognozuojamą sistemą – vėlgi atitinkant Žuvų simboliką, kai struktūros tampa lankstesnės, bet kartu ir labiau chaotiškos.
Muzikoje ir mene šis laikotarpis buvo kupinas psichodelinės estetikos, žmonės ieškojo alternatyvių būdų suvokti realybę, daugelis pradėjo domėtis Rytų filosofija, astrologija ir energetinėmis praktikomis.

Kaip šie ciklai susiję su 2025–2026 metais?

Žvelgiant į ankstesnius kartus, kai Mėnulio mazgai buvo Žuvyse ir Mergelėje, galima pastebėti bendrą tendenciją – perėjimą nuo racionalumo prie dvasingumo, nuo griežtų struktūrų prie chaoso ir naujų galimybių. Tai visada buvo laikotarpiai, kai žmonija turėjo paleisti ankstesnius modelius ir priimti naują pasaulio suvokimą, kuris nėra grįstas vien materializmu.
2025–2026 metais galima tikėtis panašių tendencijų. Finansinės sistemos gali patirti pokyčius, kurie privers žmones ieškoti naujų ekonominių modelių. Bus daugiau diskusijų apie klimato problemas, vandens išteklių apsaugą, alternatyvius gydymo metodus ir dvasinius mokymus. Tai bus laikas, kai pasaulis turės išmokti subalansuoti racionalų požiūrį su dvasiniu suvokimu. Tie, kurie bandys laikytis tik materialių modelių, gali jausti, kad pasaulis tampa per daug chaotiškas ir neprognozuojamas. Tie, kurie atsivers pokyčiams, gali patirti didžiulį vidinį augimą.
Kaip ir ankstesniais šio tranzito laikotarpiais, žmonija bus priversta peržengti ribas tarp logikos ir mistikos, tarp mokslo ir tikėjimo, tarp griežtų struktūrų ir lankstaus požiūrio į gyvenimą. Tai bus metas, kai atsivers durys į naują suvokimą, ir kiekvienas turės pasirinkimą – ar jis plauks su šia banga, ar bandys priešintis pokyčiams, kurie jau neišvengiami.
Šiaurinio Mėnulio mazgo tranzitas Žuvyse ir Pietinio Mėnulio mazgo tranzitas Mergelėje 2025–2026 metais, kartu su Urano perėjimu iš Jaučio į Dvynius, gali reikšti rimtus ekonominius ir finansinius pokyčius, panašiai kaip tai įvyko 1971 metais, kai JAV nutraukė Bretton Woodso sistemą, atverdamas kelią dabartinei finansinei tvarkai. Mėnulio mazgai Žuvų ir Mergelės ašyje tradiciškai siejasi su būtinybe atsisakyti per didelės kontrolės, racionalaus planavimo, griežtų ekonominių modelių ir pereiti prie lankstesnių, bet kartu ir mažiau prognozuojamų sistemų. Tai metas, kai logika ir analitika (Mergelės simbolika) nebegali visiškai kontroliuoti situacijos, o pasaulis turi mokytis veikti intuityviai, prisitaikydamas prie besikeičiančių sąlygų.
Urano perėjimas į Dvynius yra ypač svarbus faktorius, nes Uranas visada sukelia netikėtus, revoliucinius pokyčius, o Dvyniai valdo informaciją, technologijas, komunikaciją, prekybą ir transporto sistemas. Istoriškai, kai Uranas buvo Dvyniuose, pasaulis išgyveno didžiulius informacinius, technologinius ir komunikacijos perversmus. Paskutinį kartą Uranas buvo Dvyniuose 1941–1949 metais, kai pasaulis patyrė Antrojo pasaulinio karo sukeltus geopolitinius lūžius, o po karo – naują technologinį ir ekonominį restruktūrizavimą.
Šiuo metu galima tikėtis, kad finansų sistema susidurs su esminėmis reformomis. Kadangi Uranas Jautyje (2018–2024) jau pradėjo revoliuciją finansų srityje per kriptovaliutas, decentralizuotas technologijas ir naujas investavimo formas, jo perėjimas į Dvynius 2025 metais gali sukelti dar didesnę pertvarką informacijos, duomenų ir valiutų sferose. Gali kilti situacija, kai dabartinė finansinė sistema taps mažiau stabili ir labiau priklausoma nuo naujų technologijų – galbūt dirbtinio intelekto valdomų ekonominių modelių, skaitmeninių valiutų plėtros arba tradicinių pinigų sistemos silpnėjimo. Tai gali reikšti, kad pinigų vertė taps labiau susieta su virtualia realybe nei su fiziniu auksu ar kitais stabiliais ištekliais, o tai atitinka Žuvų simboliką – materialaus pagrindo praradimą ir iliuzijų įsigalėjimą.
Taip pat galima tikėtis pokyčių globaliose tiekimo grandinėse ir prekybos sistemose, nes Dvyniai siejasi su prekyba, informacija ir judėjimu, o Uranas šiame ženkle gali reikšti naujus, netikėtus modelius, kaip vyksta pasaulinė prekyba ir ekonominiai mainai. Tradiciniai verslai gali susidurti su iššūkiais dėl dirbtinio intelekto plėtros, decentralizacijos ir didesnės informacijos laisvės.
Žvelgiant į šiuos faktorius, galima sakyti, kad 2025–2026 metai gali tapti dar vienu ekonominiu lūžiu, panašiu į 1971 metus, kai buvo atsisakyta aukso standarto ir atvertas kelias šiuolaikinei fiat pinigų sistemai. Šįkart pasaulis gali atsisakyti net ir tradicinės fiat sistemos arba pereiti prie visiškai naujų ekonominių modelių, kurie gali būti nebevaldomi centralizuotų institucijų.
Klausimas, kuris kyla šio tranzito metu, yra tas pats kaip ir 1971-aisiais: ar pasaulis gebės subalansuoti perėjimą prie naujų finansinių sistemų, ar šis pokytis sukels ekonominį chaosą, kuriame tradiciniai modeliai taps nebenaudingi?
Gali iškilti ekonominio neapibrėžtumo banga, ypač jei finansinės institucijos nespės prisitaikyti prie naujos realybės. Tai gali paskatinti dar vieną didelę recesiją arba visiškai naują finansinį modelį, kuris pakeis dabartinį kapitalistinį pasaulio suvokimą. Kaip ir kiekvieną kartą, kai Šiaurinis mazgas yra Žuvyse, egzistuoja rizika, kad dalis žmonių pasiners į iliuzijas ir nesupras tikrojo pokyčių masto, o kiti gebės prisitaikyti ir surasti naujas galimybes tame, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo chaotiška ir neprognozuojama.

2025 m. kovo užtemimų ir planetinių konfigūracijų analizė: Mėnulio mazgų įtaka, karminiai poslinkiai ir perėjimas į naują pasaulinę paradigmą

2025 metų kovo mėnuo tampa vienu reikšmingiausių astrologinių lūžio taškų, nes sutelkia galingus planetinius aspektus, Mėnulio mazgų aktyvaciją ir užtemimų poveikį, kurie visi kartu formuoja karminį procesą tiek individualiame, tiek kolektyviniame lygmenyje. Tai laikas, kai praeities ciklai baigiasi, o naujos realybės pamatai yra dedami, tačiau šis perėjimas nėra lengvas – jis pilnas iliuzijų, vidinių ir išorinių kovų, sprendimų, kuriuos reikia priimti ne remiantis įprasta logika, bet gilesniu suvokimu apie gyvenimo eigą ir likimo kryptį.
Kovo 14 dieną įvykstantis Mėnulio užtemimas Mergelėje yra pirmasis didysis šio ciklo sukrėtimas. Šis užtemimas įtvirtina karminį perėjimą nuo racionalaus, analitinio, tvarkingo ir struktūrizuoto pasaulio suvokimo prie chaotiško, paslaptingo, nenuspėjamo ir pasąmoninio Žuvų pasaulio. Mėnulis, užtemdamas Mergelėje, rodo, kad įprasti kontrolės mechanizmai silpnėja, žmonės gali jausti, kad realybė nebeturi tvirto pagrindo, o logika ir racionalumas nebeveikia taip, kaip anksčiau. Šis užtemimas atskleidžia sistemines klaidas, parodo, kas buvo pernelyg suvaržyta, taisyklių įkalinta, per daug sukoncentruota į detales ir neatvėrė erdvės kūrybinei, intuityviai energijai. Tai momentas, kai daugelis žmonių turės priimti, kad gyvenimo nuspėjamumas mažėja, o ateitis tampa vis labiau nenuspėjama.
Vos dvi dienos po užtemimo, kovo 15 dieną, Merkurijus pradeda retrogradinį judėjimą Avino 9 laipsnyje. Ši retrogradacija įvyksta pačioje užtemimų tunelio širdyje, stiprindama painiavą, informacijos iškraipymą, vidinių kovų procesą. Avino ženklas rodo agresyvią, impulsyvią komunikaciją, todėl galima tikėtis, kad viešojoje erdvėje pasirodys prieštaringų, klaidinančių ar chaotiškų pranešimų. Kadangi Merkurijus jau prieš tai jungėsi su Venera Avine, tai rodo, kad žmonių norai, sprendimai ir santykių modeliai gali būti permąstomi, peržiūrimi, perrašomi.
Kovo 17 dieną Saulė jungiasi su Šiauriniu mazgu Žuvyse, suteikdama aiškų ženklą, kad šis laikotarpis yra lemiamas sielos krypties pasirinkimui. Kai Saulė susijungia su Šiauriniu mazgu, ji apšviečia būsimą likimo trajektoriją, tačiau kadangi tai vyksta Žuvyse, ši trajektorija nebus aiškiai matoma – ji pasireikš per subtilias užuominas, intuicinius pajautimus, sapnus, vidines įžvalgas. Tai momentas, kai senieji gyvenimo modeliai tampa vis mažiau prasmingi, o nauji dar nėra pilnai susiformavę, tačiau žmogaus sąmonė jau pradeda jausti šią naują realybę.
Kovo 19 dieną Saulė susijungia su Neptūnu, o tai dar labiau sustiprina paslaptis, iliuzijas, chaoso tendencijas ir tikėjimo klausimus. Ši jungtis vyksta Žuvų paskutiniame, dvidešimt devintame laipsnyje – tai astrologiškai vienas stipriausių taškų, vadinamas anaretiniu laipsniu, kuris rodo kritinius perėjimus, galutines išvadas, lūžio momentus. Žmonės gali jausti stiprų vidinį neapibrėžtumą, svyruoti tarp tikėjimo ir baimės, tarp iliuzijų ir realybės. Ši konfigūracija gali stipriai veikti pasaulinę sąmonę – kolektyvinė pasąmonė pasidarys itin jautri, todėl galima tikėtis gilių visuomeninių procesų, susijusių su informacijos manipuliacija, dvasingumo plitimu, tačiau ir su masinių iliuzijų pavojumi.
Kovo 29 dieną Saulės užtemimas Avino 8 laipsnyje yra priešingas polius Mėnulio užtemimui Mergelėje – čia vyksta atgimimas, perėjimas į naują veikimo modelį. Šis užtemimas įvyksta tuo metu, kai Venera jungiasi su Neptūnu Žuvų 29 laipsnyje, o Merkurijus jungiasi su Neptūnu tame pačiame laipsnyje jau po Saulės užtemimo. Veneros ir Merkurijaus jungtys su Neptūnu rodo stiprias iliuzijas, didžiulę meilės, dvasingumo, romantikos bangą, tačiau kartu ir pavojų pasiklysti saviapgaulėje, manipuliacijoje ir netikrovėje. Saulės užtemimas Avine skatina veiksmą, tačiau jei veiksmai remiasi iliuzijomis, jie gali sukelti dar didesnį chaosą.
Po užtemimų tunelio ateina paskutinis svarbus momentas – kovo 30 dieną Merkurijus pereina į Žuvų paskutinį laipsnį ir jungiasi su Neptūnu, dar labiau sustiprindamas informacinį neaiškumą, didžiulę kolektyvinę sąmonės įtampą. Šis aspektas gali reikšti, kad pasaulis gali susidurti su situacija, kai nėra aišku, kas yra tiesa, kas yra tikra, kas yra realu. Kadangi ši jungtis vyksta kartu su Neptūno įėjimu į Aviną, tai gali reikšti didžiulį kolektyvinės sąmonės perėjimą – žmonės gali jausti stiprų dvasingumo proveržį, tačiau kartu ir didžiulį susidūrimą su tikrove, kai senos liuzijos pradeda sklaidytis.
Visas šis laikotarpis yra itin svarbus karminėje Mėnulio mazgų istorijoje, nes Žuvų ir Mergelės ašis atveria perėjimą nuo racionalios kontrolės prie intuityvaus suvokimo,tačiau tai nėra lengvas procesas. Jis reikalauja paleisti senus įsitikinimus, atsisakyti per didelio tikėjimo materialiais modeliais ir priimti tai, kas eina iš pasąmonės, intuicijos ir aukštesnio suvokimo. Šis laikotarpis gali būti lemiamas tiek individualiems žmonėms, tiek visai žmonijai, nes užtemimų serija suaktyvina naują epochą, kuri prasideda su Neptūno perėjimu į Aviną – laiką, kai dvasinė sąmonė susidurs su veiksmo būtinybe, kai tikėjimas turės būti patikrintas realiame pasaulyje, kai iliuzijos, jei nebus sąmoningai suvoktos, gali sukelti didžiulius gyvenimo išbandymus.

2025 metų rudens užtemimų periodas: Karminiai poslinkiai Mėnulio mazgų kontekste ir Urano retrogradas į Jaučio ženklą

Rugsėjo mėnesį vykstantys užtemimai dar labiau sustiprins karminį procesą, kuris prasidėjo 2025 metų pavasarį su Mėnulio mazgų aktyvacija Žuvyse ir Mergelėje. Šis periodas tampa ne tik lemiamu tašku individualiame ir kolektyviniame augime, bet ir vienu svarbiausių momentų perėjime į naują realybę. Kadangi šiuo metu Uranas pradeda retrogradinį judėjimą Dvyniuose ir grįžta į Jautį, o Saturnas retrograduoja per Aviną, tai rodo, kad rudens užtemimai ne tik atneš ateities viziją, bet ir susidūrimą su tuo, kas dar nėra išspręsta praeityje.
Rugsėjo 7 dieną įvykstantis Mėnulio užtemimas Žuvyse 15 laipsnyje stipriai suaktyvina emocinę, pasąmoninę ir dvasinę energiją. Tai momentas, kai kolektyvinė sąmonė pereina į dar gilesnį vidinį atsivėrimą, tačiau kartu ir painiavą, nes Žuvų simbolika visuomet balansuoja tarp aukščiausių dvasinių būsenų ir didžiausių iliuzijų. Šis užtemimas gali sukelti intensyvius vidinius išgyvenimus, priversti atsisakyti įprastų tikrovės suvokimo modelių ir paleisti tai, kas ilgą laiką buvo laikoma nekvestionuojama tiesa. Kadangi Žuvų 15 laipsnis yra susijęs su kolektyvine pasąmone, šio užtemimo metu gali iškilti gilūs globalūs įvykiai, susiję su vandens stichija, dvasinėmis revoliucijomis, religine ar filosofine transformacija.
Šis užtemimas įvyksta praėjus vos dienai po to, kai Uranas pradeda retrogradinį judėjimą Dvyniuose 1 laipsnyje. Uranas simbolizuoja revoliuciją, netikėtus pokyčius, informacijos proveržius, o retrogradiniame judėjime jis atveria praeities neišspręstas temas, kurios dabar tampa dar stipriau jaučiamos. Jo grįžimas į Jautį artimiausiais mėnesiais primins, kad pasaulio ekonominės, materialinės ir gamtinės struktūros dar nėra stabilios ir vis dar laukia dideli išbandymai. Kadangi šis judėjimas vyksta Dvyniuose, informacijos, komunikacijos ir technologijų srityse gali įvykti proveržiai arba didžiuliai sukrėtimai.
Rugsėjo 21 dieną Saulės užtemimas Mergelės 28 laipsnyje tampa paskutiniu dideliu impulsu Žuvų ir Mergelės ašies temoms. Saulės užtemimas Mergelėje rodo būtinybę atkurti tvarką po chaotiško Mėnulio užtemimo Žuvyse. Šis momentas gali būti susijęs su bandymais racionalizuoti situaciją, ieškoti praktiškų sprendimų ir sutvarkyti tai, kas iki tol buvo palikta nežinomybėje. Kadangi šis užtemimas įvyksta kartu su Jaunačiu, jis tampa naujo ciklo pradžia, kuri reikalauja aiškumo, analizės ir efektyvių sprendimų. Vis dėlto, dėl Žuvų įtakos, pasaulyje dar gali būti stiprus informacinis chaosas ir didelis kolektyvinės sąmonės jautrumas.
Marsas rugsėjo 22 dieną įžengia į Skorpioną, sustiprindamas šio laikotarpio intensyvumą ir transformacinę galią. Skorpionas yra ženklas, siejamas su atgimimu, destrukcija ir paslėptais procesais, todėl šis Marso perėjimas gali tapti viena iš galingiausių jėgų, verčiančių žmones priimti negrįžtamus sprendimus. Kadangi tuo metu Saulės užtemimas dar veikia, o Uranas retrograduoja, šis Marso įėjimas į Skorpioną gali pažymėti gilius geopolitinius, ekonominius ar finansinius pokyčius, susijusius su ankstesniais metų įvykiais.
Visa ši užtemimų serija ir planetinės konfigūracijos rodo, kad 2025 metų ruduo yra ne tik pereinamojo laikotarpio kulminacija, bet ir momentas, kai pasaulis turi pasirinkti, kokiu keliu judės toliau. Žuvų ir Mergelės ašis akcentuoja balansą tarp dvasingumo ir materializmo, tarp chaoso ir struktūros, tarp intuicijos ir logikos. Užtemimai šioje ašyje rodo, kad senosios sistemos turi būti peržiūrėtos ir perstruktūrizuotos, o žmonės turės priimti realybę tokią, kokia ji yra, atsisakydami iliuzijų ir klaidingų įsitikinimų.
Užtemimų įtaka kartu su Urano retrogradiniu judėjimu primins, kad perėjimas į naują pasaulinę realybę nėra baigtinis procesas – jis vis dar vyksta ir pareikalaus tiek individualių, tiek kolektyvinių sprendimų. Kiekvienas žmogus susidurs su klausimu, ar jis pasiruošęs prisiimti atsakomybę už savo gyvenimo kryptį, ar vis dar lauks išorinių autoritetų nurodymų. Tai laikas, kai gyvenimas nebeturi aiškių taisyklių, ir vienintelis tikras kelias yra tas, kurį žmogus pats jaučia kaip savo sielos vedimą.

2026 metų vasario ir kovo astrologinis perėjimas: Karminių mazgų ašies uždarymas ir pirmieji ženklai apie naują Vandenio–Liūto erą

2026 metų vasaris ir kovas tampa ne tik Žuvų–Mergelės karminių mazgų ciklo užbaigimu, bet ir aiškia perėjimo į naują Vandenio–Liūto ašį įžanga. Tai laikotarpis, kai likimas tarsi atveria duris į ateitį, bet kartu reikalauja galutinio atsiskaitymo su praeitimi. Visi procesai, vykę per Žuvų ir Mergelės ašį, pasiekia savo paskutinę fazę, tačiau pirmieji užtemimai Vandenyje jau siunčia signalus apie tai, ko galima tikėtis naujame karminiame etape.
Vasario 12 dieną Merkurijaus jungtis su Šiauriniu mazgu Žuvyse suaktyvina informacijos tekėjimą ir likiminių žinių atskleidimą. Tai gali būti metas, kai žmonės patiria aiškesnį suvokimą apie savo kryptį, nors ši informacija gali pasirodyti per sapnus, intuiciją ar net chaotiškus, iš pirmo žvilgsnio nerišlius įvykius. Kadangi Merkurijus susijęs su komunikacija ir mąstymu, šis momentas gali paskatinti daugybę vidinių ir išorinių diskusijų apie tai, kokiu keliu judėti toliau.
Vasario 14 dieną Saturnas įžengia į Aviną, atnešdamas visiškai naują disciplinos, struktūros ir atsakomybės paradigmą. Saturnas Avine reikalauja veiksmų, nebeleidžia atidėlioti ar pasikliauti vien intuicija – šis momentas ženklina griežtą perėjimą nuo abstrakčių svajonių prie realių įsipareigojimų. Tai gali būti momentas, kai pasaulinėje ar individualioje plotmėje pradedami įgyvendinti ilgai brandinti projektai, tačiau kartu atsiranda išbandymų, kurie tikrina, ar žmonės yra pasiruošę prisiimti atsakomybę už savo sprendimus.
Vasario 17 dieną įvykstantis Saulės užtemimas Vandenio 28 laipsnyje yra pirmasis aiškus ženklas apie būsimą karminį mazgų perėjimą į Vandenį ir Liūtą. Kadangi Vandenis yra revoliucijų, technologinės pažangos ir kolektyvinės sąmonės ženklas, šis užtemimas gali būti susijęs su pasauliniais įvykiais, kurie pradeda naują socialinės struktūros formavimą. Tai gali būti metas, kai į sceną išeina naujos idėjos, nauji technologiniai proveržiai, kurie nubrėžia ateities kryptį. Kadangi šis užtemimas vyksta beveik pačioje Vandenio pabaigoje, jis taip pat gali simbolizuoti senųjų Vandenio idealų pabaigą ir perėjimą prie naujų vertybių.
Vasario 18 dieną Venera jungiasi su Šiauriniu mazgu Žuvyse, suaktyvindama karminius santykių, meilės, vertybių ir finansinių klausimų aspektus. Kadangi tai vyksta pačioje šio ciklo pabaigoje, šis aspektas gali reikšti galutinius sprendimus santykių srityje, kuriuos žmonės turės priimti prieš žengdami į naują likimo etapą. Tai gali būti metas, kai nutrūksta senos partnerystės arba kai žmonės staiga supranta, ko jie iš tikrųjų nori iš savo gyvenimo ir santykių.
Vasario 20 dieną Saturno jungtis su Neptūnu Avino 0 laipsnyje tampa vienu svarbiausių šio laikotarpio aspektų. Saturnas – tai struktūra, disciplina ir realybė, o Neptūnas – iliuzija, dvasingumas ir paslaptys. Šių dviejų planetų jungtis Avino pradžioje rodo, kad perėjimas į naują pasaulinę struktūrą nebus lengvas – tai bus konfrontacija tarp senų idealų ir naujų realijų. Gali kilti pasauliniai procesai, susiję su politiniais pokyčiais, ekonominėmis restruktūrizacijomis ar net dvasinėmis transformacijomis, kurios įgyja realias formas. Tai metas, kai žmonės turės apsispręsti, ar jie pasirengę atsisakyti senų svajonių ir susidurti su nauja, griežta realybe.
Vasario 26 dieną Merkurijus pradeda retrogradinį judėjimą Žuvyse, dar kartą sugrąžindamas žmones į vidinius apmąstymus ir peržiūrą. Kadangi tai vyksta jau po Vandenio užtemimo, šis periodas gali priversti žmones pergalvoti, ką jie iš tikrųjų nori įgyvendinti savo gyvenime. Tai gali būti metas, kai seni planai ir tikslai yra perrašomi, o kai kurie žmonės gali jausti stiprų norą pabėgti nuo realybės arba užsidaryti savyje, kad aiškiau suprastų savo ateities viziją.
Vasario 27 dieną Saulė jungiasi su Šiauriniu mazgu Žuvyse, dar kartą pabrėždama, kad šis laikotarpis yra likiminis. Tai gali būti paskutiniai ženklai apie tai, ką reikia paleisti ir su kuo susitaikyti, kol Žuvų ir Mergelės ašis dar veikia. Kadangi po šio laikotarpio į pirmą planą ateina Vandenio ir Liūto energijos, šis aspektas gali būti susijęs su dvasiniu pasiruošimu įžengti į visiškai naują pasaulinę paradigmą.
Visa vasario ir kovo mėnesių dinamika rodo, kad šis laikotarpis yra ne tik užbaigimas, bet ir pasiruošimas būsimam karminių mazgų perėjimui. Užtemimas Vandenyje jau siunčia aiškų signalą, kad ateityje bus daugiau dėmesio skiriama technologijoms, kolektyviniams pokyčiams, socialinėms revoliucijoms ir naujiems lyderiams. Saturno ir Neptūno jungtis rodo, kad realybė ir svajonės susidurs tarpusavyje, priversdamos žmones rinktis tarp iliuzijų ir struktūruoto veiksmo.
Vasario pabaiga ir kovo mėnesis tampa stipriausiu perėjimo momentu, kai žmonija turi galutinai paleisti senąjį mąstymo modelį ir pasiruošti naujai erai, kurioje svarbiausia bus autentiškumas, asmeninė lyderystė ir naujų pasaulio struktūrų kūrimas. Tai ne tik užtemimų ir planetinių aspektų periodas – tai tikrasis perėjimas į naują pasaulinę realybę, kurioje senos taisyklės jau nebegalios.

2026 metų kovo mėnuo: Paskutiniai karminiai užtemimai Žuvų–Mergelės ašyje ir Mėnulio mazgų perėjimo slenkstis

Šis mėnuo yra paskutinė didžioji transformacija prieš Mėnulio mazgų perėjimą į kitą ašį, kai užtemimų ciklas Žuvyse ir Mergelėje pasiekia savo galutinį tašką. Tai bus laikotarpis, kai žmonija privalės baigti šio ciklo išmoktas pamokas ir pasiruošti naujam etapui, kurį atneš Mėnulio mazgų perėjimas į Vandenį ir Liūtą. Visi įvykiai, susikoncentravę šioje ašyje, dar kartą pabrėš balansą tarp dvasinio ir materialaus pasaulio, tarp pasitikėjimo intuicija ir poreikio tvarkyti realybę struktūrizuotai bei praktiškai.
Kovo 3 dieną įvykstantis Mėnulio užtemimas Mergelės 12°51’ laipsnyje yra šios ašies kulminacija, kai senieji įsitikinimai, tvarkos principai ir racionalaus suvokimo modeliai privalo būti paleisti. Mėnulio užtemimai visada iškelia pasąmonines baimes, o kadangi šis įvykis vyksta Mergelėje, tai gali reikšti, kad žmonės susidurs su giliu nerimu dėl ateities, bandymu viską kontroliuoti ir kartu suvokimu, kad kai kurie dalykai nebegali būti tvarkomi senais metodais. Šis užtemimas rodo, kad racionalumas, kurį Mergelė bandė išlaikyti visą šį ciklą, nebėra vienintelis kelias – reikia pasikliauti vidiniu vedimu ir priimti realybės tėkmę tokia, kokia ji yra.
Vos diena prieš tai, kovo 2 dieną, Marsas įžengia į Žuvis, o tai reiškia, kad veiksmo jėga ir aktyvumas bus priversti prisitaikyti prie Žuvų taisyklių. Tai nėra tradicinė Marsui vieta, nes Žuvys neskatina tiesioginio, impulsyvaus veikimo – jos reikalauja subtilumo, intuityvumo, veikimo per pasąmoninius procesus. Tai gali būti metas, kai daugelis žmonių jausis bejėgiai aktyviai keisti savo situaciją, o vietoje to bus skatinami paleisti kontrolę ir leisti įvykiams tekėti natūralia kryptimi.
Kovo 7 dieną Saulė susijungia su Merkurijumi Žuvyse, kas dar labiau pabrėžia informacinį neryškumą ir painiavą. Kadangi tuo pat metu Venera jungiasi su Neptūnu ir Saturnu Avino pradžioje, tai rodo, kad žmonių troškimai, meilės ir finansų klausimai gali būti persmelkti iliuzijų, tačiau tuo pačiu metu bus ir realybės testavimas, nes Saturnas visada reikalauja konkretumo. Tai gali būti laikotarpis, kai iliuzijos apie santykius, materialinį stabilumą ar asmeninius siekius pradeda byrėti, tačiau tai vyksta ne staiga, o palaipsniui, sukelia tiek viltį, tiek nusivylimą.
Kovo 13 dieną Marsas jungiasi su Šiauriniu mazgu Žuvyse, aktyvuodamas visą šio laikotarpio karminę dinamiką. Tai gali būti metas, kai daugelis žmonių patiria stiprius likiminius posūkius, kurie susiję su dvasiniu augimu, išbandymais ir suvokimu, kad tam tikros situacijos nebėra vien fizinės realybės dalis – jos yra aukštesnių jėgų vedamos transformacijos. Kadangi Merkurijus kovo 15 dieną jungiasi su Marsu Žuvyse, ši energija gali atsiskleisti per informacijos protrūkius, pasąmoninius suvokimus ir netikėtas žinias, kurios turi gilesnę, karminę reikšmę.
Kovo 19 dieną įvyksta Jaunatis Žuvyse 28°26’ laipsnyje, kuri tampa paskutiniu impulsu šioje ašyje, skatinančiu pasiruošti Mėnulio mazgų perėjimui į kitą ženklų porą. Tai simbolinė dvasinė pabaiga, kai pasaulis privalo išmokti pasitikėti ne tik tuo, kas racionaliai suvokiama, bet ir subtiliais vidiniais signalais. Ši Jaunatis įvyksta pačioje Žuvų pabaigoje, kas rodo, kad žmonės turi padaryti paskutines išvadas prieš pereidami į naują astrologinę realybę.
Kovo 20 dieną Saulė įžengia į Aviną, atverdamas astrologinius Naujuosius metus ir pradėdamas naują energijos ciklą. Tą pačią dieną Merkurijus tampa direktyvus Žuvyse, kas reiškia, kad tam tikros painiavos, kurios buvo aktyvios šį mėnesį, gali pradėti sklaidytis, tačiau tai neįvyks iš karto. Tai gali būti laikas, kai žmonės pradeda matyti tikrąsias situacijų pasekmes ir ima aiškiau suvokti, kur link eina jų gyvenimo kryptis.
Kovo 22 dieną Saulė jungiasi su Neptūnu Avino pradžioje, kas yra labai stiprus transformacinis momentas. Avinas yra tiesioginė jėga, o Neptūnas – subtili, pasąmoninė, dvasinė energija. Ši jungtis gali reikšti, kad naujas pasaulio ciklas prasideda ne tik veiksmo, bet ir gilesnio dvasinio suvokimo lygyje. Tai gali būti metas, kai žmonės pradeda ieškoti naujų lyderių, naujų judėjimų, kurie susieja aktyvų veiksmą su aukštesne sąmone.
Kovo 25 dieną Saulė jungiasi su Saturnu Avine, kas tampa pirmuoju rimtu šio naujojo ciklo testu. Saturnas Avine reikalauja atsakomybės už veiksmus, struktūros kūrimo, todėl gali būti, kad šis momentas atneš pirmąsias pasekmes po viso chaotiško proceso, vykusio per Žuvų ir Mergelės ciklą. Tai gali reikšti, kad žmonės, kurie šį laikotarpį praleido tik fantazijose, susidurs su realybės testu, o tie, kurie sąmoningai ruošėsi perėjimui, galės pradėti statyti savo naują ateities pagrindą.
Kovo 26 dieną Venera jungiasi su Chironu Avino 25 laipsnyje, kas rodo, kad šis laikotarpis dar atneš stiprių emocinių ir santykių išbandymų. Chironas Avine reikalauja išgydyti savęs suvokimą, veikimo būdus ir atsakomybę už savo gyvenimą, todėl tai gali būti metas, kai daug žmonių patiria vidines kovas tarp senų žaizdų ir naujų galimybių.
Kovo 30 dieną Venera įžengia į Jautį, atnešdama stabilizaciją po visų šių intensyvių įvykių. Tai gali būti metas, kai žmonės pagaliau pradeda jausti didesnį saugumą, tiek finansine, tiek emocine prasme. Po viso chaotiško proceso, vykusio Žuvyse, Jaučio energija suteikia galimybę realiai įtvirtinti tai, kas buvo pasiekta per dvasinius, vidinius procesus.
Visas 2026 metų kovo mėnuo yra paskutinė didžioji šio karminio ciklo banga, kuri užbaigia ilgai trukusią Mėnulio mazgų kelionę per Žuvis ir Mergelę. Po šio mėnesio prasideda naujas etapas, kuriame bus aktyvuojamos visai kitos pasaulinės pamokos, tačiau prieš tai žmonės turės padaryti paskutinius vidinius apsisprendimus, išmokti atskirti iliuzijas nuo realybės ir pasirinkti, kokią ateities viziją jie nori įgyvendinti savo gyvenime.
2026 metų vasaris ir kovas yra ne tik karminių užtemimų laikotarpis, bet ir didžiojo perėjimo slenkstis, kai viena epocha baigiasi, o kita dar tik pradeda reikštis, spinduliuodama savo pirmuosius signalus. Tai nėra įprastas laikotarpis – tai laikas, kai žmonija peržengia ribą tarp senojo ir naujojo pasaulio, kai kolektyvinė sąmonė dar laikosi įsikibusi praeities šešėlių, tačiau horizonte jau matyti nauja aušra. Šie užtemimai nėra tik astronominiai įvykiai – jie tarsi likimo ženklai, paslėpti pasąmonės kodai, atidarantys duris į ateitį tiems, kurie pasiruošę jas atverti.
Vasario 17 dieną Saulės užtemimas Vandenyje sukuria pirmąjį smūgį laiko struktūroms. Tai tarsi galingas žaibas, trenkęs į senąją realybės sistemą, perspėdamas, kad ateitis jau čia, tačiau dar per daug neaiški, kad ją būtų galima pilnai suprasti. Vandenis simbolizuoja laisvę, technologijas, progresą, bet kartu ir chaotišką permainų jėgą, kuri gali tiek sukurti, tiek sunaikinti. Šis užtemimas yra tarsi likimo pranašas, kuris skelbia, kad senieji visuomeniniai modeliai nebeturi jokių garantijų – tai, kas atrodė stabilu, pradeda irti, o tai, kas buvo laikoma beprotiška vizija, pamažu tampa nauja realybe. Vos po kelių dienų, vasario 20-ąją, Saturnas susijungia su Neptūnu Avino pradžioje, sukrėsdamas pasaulinę sąmonę iki pačių pamatų. Tai ne tik susidūrimas tarp struktūros ir chaoso – tai realybės tikrinimo momentas, kai žmonės turės atsakyti į klausimą, ar jie pasirengę peržengti iliuzijų slenkstį ir prisiimti atsakomybę už savo ateitį. Saturnas Avine reikalauja veiksmo, bet Neptūnas vis dar skandina sapnuose, vilioja neaiškiomis vizijomis, kurios gali būti tiek dvasinio pabudimo šaltinis, tiek pavojinga saviapgaulė. Tai tas momentas, kai lyderiai bus išbandomi, kai valdžios sistemos susidurs su savo ribomis, kai idealistai turės rinktis – ar jie pasirengę paversti savo vizijas tikrove, ar vis dar pasikliaus iliuziniais pažadais.
Vasario pabaigoje Merkurijaus retrogradas Žuvyse dar labiau įklampins žmones įnežinomybę. Informacijos srautai taps dar labiau iškreipti, tiesa ir melas susilies į vieną nenuspėjamą tėkmę, kurioje naviguoti bus įmanoma tik tiems, kurie nebesiremia vien materialia logika, o sugeba girdėti tylų intuicijos balsą. Saulės susijungimas su Šiauriniu mazgu Žuvyse vasario 27 dieną tampa paskutiniu ženklu, kad tai yra didysis išvalymo laikotarpis, kai kiekvienas privalo pažvelgti į savo baimes ir pasąmoninius modelius, nes tai, kas nebus išvalyta dabar, gali tapti akmeniu ant kaklo ateinančiose permainose.
Kovo 3 dieną Mėnulio užtemimas Mergelėje sugrąžina realybę į akistatą su tvarka, tačiau tai nėra tas senasis racionalumo ir kontrolės modelis, kuris kadaise galėjo veikti be trikdžių. Šis užtemimas ne tiek atkuria senąją sistemą, kiek atskleidžia, kas iš jos dar liko ir ką galima išgelbėti iš griuvėsių. Tai akimirka, kai žmonės gali suprasti, kad bet koks bandymas sugrįžti į praeitį yra bergždžias – struktūros jau per daug susidėvėjusios, o ateitis jau per stipriai beldžiasi į duris. Šis užtemimas primena, kad racionalumas be dvasingumo yra beprasmis, kad vien tik protas negali išgelbėti sielos, o vien tik tvarka negali sukurti harmonijos.
Kovo 13 dieną Marsas jungiasi su Šiauriniu mazgu Žuvyse, suaktyvindamas visą šio ciklo karminę jėgą. Tai tarsi paskutinis ugnies pliūpsnis prieš visišką perėjimą – jis gali atnešti stiprius pasaulinius įvykius, kurie privers susimąstyti apie žmonijos likimą, apie tai, ką reiškia būti gyvam šiame istoriniame laike. Tai metas, kai sprendimai nebepriklauso vien tik nuo logikos – tai likiminiai posūkiai, kurie keičia viską iš pagrindų, net jei jų prasmė tampa aiški tik po kurio laiko.
Kovo 19 dieną įvykstanti Jaunatis Žuvyse tampa paskutine tamsos banga prieš naują aušrą. Tai akimirka, kai vieni vis dar kabinasi į senas viltis ir svajones, kiti jau supranta, kad laikas eiti į priekį. Tai paskutinis užtemimo ciklo įkvėpimas, paskutinis momentas, kai žmonės gali dar kartą pažvelgti į savo praeitį ir paklausti savęs, ar jie tikrai pasiruošę palikti tai, kas juos ribojo.
Kovo 20-ąją Saulė įžengia į Aviną, ir tai jau yra visiškas perėjimas į naują laiką. Senosios Žuvų eros baimės, iliuzijos, mistiniai sapnai pasilieka už nugaros – dabar ateina nauja jėga, kuri reikalauja drąsos. Avinas netoleruoja abejonių, jis kviečia veikti, eiti pirmyn, net jei vis dar jaučiamas ilgesys tam, kas buvo pažįstama. Tai pirmasis tikrasis žingsnis į naują erą, kurioje reikės kovoti už save, už savo įsitikinimus, už savo vietą šiame naujai gimstančiame pasaulyje.
Kovo 22 dieną Saulės jungtis su Neptūnu Avine tampa pirmuoju didžiuoju ženklu apie naujos epochos užuomazgas. Tai lyg liepsna, kuri dega be aiškios krypties, bet turi milžinišką galią. Tai metas, kai žmonės arba tampa savo likimo kalviais, arba pasiklysta tarp tikėjimo ir naivumo, tarp drąsos ir saviapgaulės. Kovo 25 dieną Saulės jungtis su Saturnu įtvirtina naujos eros taisykles – Avinas jau nebeleidžia svajoti be atsakomybės, dabar reikia žengti į priekį su aiškiu įsipareigojimu kurti, veikti, būti tuo, kas gali išlaikyti ateitį ant savo pečių.
Kai mėnuo artėja prie pabaigos, Venera jungiasi su Chironu Avine, atnešdama pirmuosius realius žmonių išbandymus – ar jų širdys jau pagijo po senųjų pamokų, ar jie pasiruošę mylėti, veikti, kurti be baimės? Kovo 30 dieną Venera pereina į Jautį, įnešdama pirmąją stabilumo bangą po viso šio chaoso, bet tik tiems, kurie sugebėjo priimti šio perėjimo pamokas.
2026 metų vasaris ir kovas yra tarsi pabaigos ir pradžios taškas, tarsi milžiniška siena tarp dviejų pasaulių. Tai ne šiaip sau užtemimų laikotarpis – tai istorinis lūžis, kai žmonija turi atsakyti į klausimą, ar ji pasiruošusi išsivaduoti iš senųjų paradigmų ir priimti ateitį, kuri jau neišvengiamai atėjo. Tie, kurie liks įstrigę praeityje, gali patirti didžiausią sutrikimą, tačiau tie, kurie sugeba priimti šią ugnies bangą, gali tapti naujos eros lyderiais. Karminiai užtemimai nebeklausia, ar tu pasiruošęs – jie tiesiog ateina ir išplešia iš rankų viską, kas nebeatitinka ateities vibracijos. Klausimas lieka tik vienas – ar tu pasirengęs žengti į priekį?
2026 metų vasaris ir kovas nėra tik chaoso, permainų ir likiminių posūkių laikas – tai taip pat didžiulis šansas, kurį visata suteikia tiems, kurie pasiruošę augti, atsinaujinti ir atrasti naują gyvenimo kokybę. Ugnis, kurią neša Avino pradžia, nėra destrukcija – tai naujos eros kibirkštis, kuri gali tapti stipriausia jėga tiems, kurie pasitinka šį laiką atviromis akimis ir širdimi.
Vandenio Saulės užtemimas vasarį simbolizuoja ne tik senų sistemų griūtį, bet ir didžiules galimybes tiems, kurie yra pasirengę galvoti kitaip, veikti laisviau ir siekti kažko daugiau nei tik rutininės egzistencijos. Tai metas inovacijoms, naujiems judėjimams, kūrybai ir kolektyviniam sąmoningumui, kuris atneš ne tik technologinę pažangą, bet ir naujus būdus, kaip žmonės gali kurti ryšius, bendruomenes ir idėjas. Tai ne praradimų laikotarpis, o metas, kai kiekvienas gali išsivaduoti iš to, kas jau per ilgai buvo kliūtis jo gyvenime.
Mėnulio užtemimas Mergelėje kovo pradžioje nėra tik racionalumo praradimas – tai kvietimas surasti naują gyvenimo darną. Tai laikas, kai galima sujungti dvasingumą su praktiškumu, kai galima sukurti sistemą, kuri iš tikrųjų veikia, vietoj to, kad laikytumėmės senų, jau atgyvenusių metodų. Šis užtemimas leidžia įtvirtinti geriausius įpročius, atverti akis, kokią realybę žmogus nori susikurti ne tik savo mintyse, bet ir materialioje tikrovėje. Tai ne griuvėsių laikas, o metas, kai galima peržengti baimės ribą ir suprasti, kad ateitis jau čia. Tai galimybė ne tik išgyventi permainas, bet ir jas sąmoningai priimti, paverčiant didžiausius iššūkius stipriausiais savo sąjungininkais. Šis laikotarpis nėra pabaiga – tai durys į naują pasaulį, kuris bus toks, kokį drįsime jį susikurti.
Previous
Previous

Veneros Retrogradinė Kilpa